PM 10: 4 | 8 %
sport
28.04.2015, 21:34

Kolarstwo. Żur najszybsza

Monika Żur (wychowanka Lubonia Skomielna Biała) triumfowała na najdłuższym dystansie Grand Fondo podczas Skandia Maraton Lang Team w Warszawie. W Wilanowie wystartowało około tysiąca kolarzy.

28.04.2015, 21:32

Unihokej. Triumfująca „szóstka”

Szkoła Podstawowa nr 6 w Nowym Targu została mistrzem powiatu w unihokeju dziewcząt. Triumfatorki reprezentować będą powiat w zawodach wojewódzkich, które już za tydzień rozegrane zostaną w stolicy Podhala.

28.04.2015, 21:31

Jacek Szopiński: O błędach selekcji, braku armat…

Mistrzostwa świata Dywizji IA w hokeju na lodzie przeszły do historii. Trwa analiza i ocena występu naszej drużyny narodowej. Na trybunach Tauron Kraków Arena kibice mieli pretensje do selekcjonera o dobór zawodników.

28.04.2015, 21:30

Gabriel Samolej: Czasu nie cofniemy

- Awans do Elity dałby dużo do myślenia panom, którzy decydują o sporcie w kraju – mówi olimpijczyk,Gabriel Samolej.

28.04.2015, 21:24

Unihokej. Bezkonkurencyjna „jedenastka”

W finale mistrzostw Małopolski w unihokeju chłopców wystąpi SP nr 11 z Nowego Targu. Podopieczni Grzegorza Temeckiego w cuglach wygrali mistrzostwo powiatu, które upoważnia ich do reprezentowania powiatu w województwie.

28.04.2015, 07:50

Walka o nominacje i stypendia

„Krakowskie Slalomy” w kajakarstwie górskim były bardzo ważną imprezą ICF, bo można było zdobywać punkty dla kraju, żeby można było jak największą ilość zawodników wystawić w tegorocznych Pucharach Świata.

28.04.2015, 07:47

Hokej. Rzeczywistości nie zafałszowali

13 lat polscy hokeiści czekają na awans do hokejowej elity i jeszcze poczekamy. Czyżby „13” okazała się pechowa? To nie ma nic wspólnego z gusłami, to rzeczywistość polskiego hokeja. Gdybyśmy awansowali, mówilibyśmy o cudzie nad Wisłą. Do cudu nie doszło i nie został zafałszowany obraz dyscypliny.

28.04.2015, 07:45

Mocny akcent na zakończenie

Na zakończenie mistrzostw świata juniorów i U23 w brazylijskim Foz do Iguacu w kajakarstwie górskim, Polacy zdobyli dwa medale.

26.04.2015, 23:44

Majerczyk i Wiercioch mistrzami świata!

Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch, kanadyjkarze Pienin Szczawnica, wywalczyli złote medale w mistrzostwach świata juniorów i U23, które rozgrywane są w brazylijskim Foz do Iguazu. Polska para (C2) wygrała dość pewnie z czasem 96.78. Na drugim miejscu uplasowali się Słowacy Juraj Skakala iMatus Gewissler, którzy niespodziewanie pokonali faworytów gospodarzy – Brazylijczyków Charles Correa iAnderson Oliveira.

26.04.2015, 23:32

VIII Memoriał im. Jakuba Marka w Piłce Siatkowej Kobiet (zdjęcia)

Komisja Sportowa Absolwentów przy UKS „Gimpel” Nowy Targ w składzie Monika Posmyk i Tomasz Kudasik, we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego Barbarą Wcisło i Piotrem Jabłońskim, przeprowadziła drugą część VIII Memoriału im. Jakuba Marka w Piłce Siatkowe- Turniej Kobiet.

26.04.2015, 23:22

Srebro i brąz Gorców

W Krakowie rozegrano drużynowe mistrzostwa Małopolski kadetów w tenisie stołowym. Gorce wracają z dwoma medalami – srebrnym i brązowym.

26.04.2015, 23:18

Gol w 15 sekundzie

18 kolejka spotkań w podhalańskiej klasie A nie była kompletna. Spotkanie w Lipnicy Wielkiej nie odbyło się. Piłkarze Bystrego dotarli na Orawę, ale… zapomnieli przywieźć ze sobą kart zdrowia. Sędziowie więc nie dopuścili ich do gry. Nastąpiła też zmiana na fotelu lidera oraz odnotowaliśmy najszybciej zdobytego gola od rozpoczęcia gry.